piątek, 3 kwietnia 2015

Jak zapobiec rozstępom?

Na wczesnym etapie powstawania rozstępów – pojawiają się wtedy tak zwane rozstępy zapalne w charakterystycznym czerwonym kolorze – stosujemy preparaty zawierające wyciągi roślinne, naturalne oleje, witaminę C i E.

Pomocne mogą okazać się masaże stosowane podczas aplikacji kosmetyków – ułatwiają one wchłanianie aktywnych substancji i przyczyniają się do zwiększenia sprężystości skóry.

Bardziej zaawansowane zmiany skórne wymagają zastosowania składników o radykalnym działaniu, takich jak retinoidy czy kwas glikolowy – pamiętajmy jednak, że nie wolno ich stosować w czasie ciąży i karmienia. Rozstępy zanikowe, czyli zabliźnione już zmiany w postaci charakterystycznych białych prążków, są możliwe do zlikwidowania jedynie przy pomocy profesjonalnych metod stosowanych w gabinetach dermatologii i medycyny estetycznej; pomocne mogą okazać się zabiegi laserowe czy radiofrekwencja mikroigłowa.

Sprzymierzeńcem w walce z rozstępami może okazać się również dieta. Wprowadzając do jadłospisu duże ilości białka, które uzupełnia i wzmacnia połączenia kolagenu i elastyny w tkankach, oraz wielonienasyconych kwasów tłuszczowych zwiększających sprężystość i elastyczność skóry, wpływamy na jej gładkość i gęstość.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz