wtorek, 14 kwietnia 2015

Jakie są objawy cellulitu i jak można je zwalczać?

Warto zwalczać już początkowe, ledwo widoczne objawy cellulitu, nie tylko ze względów estetycznych. W razie zaniedbania defekt ten może bowiem mieć poważne skutki: zaawansowany cellulit zaburza ukrwienie i dotlenienie komórek w zaatakowanej tkance, upośledzając mikrokrążenie i degenerując naczynia limfatyczne, a w konsekwencji stopniowo, lecz nieubłaganie nasilając poziom zgrubień w obrębie tkanki łącznej, które z czasem przybierają formę dużych, bolesnych, deformujących sylwetkę guzów. 

Co w naszej diecie?

By uniknąć tego typu nieprzyjemności, warto już wcześniej pomyśleć o wielokierunkowych działaniach profilaktycznych. W pierwszej kolejności należy wdrożyć niskokaloryczną dietę, opartą na bogactwie warzyw, owoców, ryb morskich, olejów roślinnych i produktów pełnoziarnistych. By skutecznie uporać się z objawami „pomarańczowej skórki”, wykluczamy z codziennego jadłospisu nadmiar soli, używki, a nade wszystko produkty wysoko przetworzone, naszpikowane konserwantami i chemicznymi dodatkami. 

Drugim, nie mniej ważnym krokiem do pozbycia się cellulitu są regularne ćwiczenia fizyczne, poprawiające jędrność skóry i prowadzące do zmniejszenia objętości komórek tłuszczowych. Równolegle stosować należy antycellulitowe preparaty drenujące i stymulujące mikrokrążenie i sera przyspieszające metabolizm komórkowy, oparte na aktywnych składnikach sprawdzonych w walce z nierównościami skóry i nagromadzonym tłuszczem.   

Zwalczanie i usuwanie cellulitu - kremy oraz serum antycellulitowe
Fotografia: http://tolpa.pl/cellulite,k29
Systematyczność oraz konsekwencja

Tylko tak wielokierunkowe i przede wszystkim konsekwentnie działania, łączące zmianę nawyków z odpowiednią pielęgnacją, przynieść mogą efekty w walce z cellulitem – im szybciej je wdrożymy, tym lepiej dla naszego ciała i samopoczucia.

1 komentarz:

  1. Świetna seria produktów dedykowanych na potrzeby walki z cellulitem. A na dokładkę jeszcze garść porad dostępnych na http://tolpa.pl/porady/cialo/cellulit. Nic tylko czytać i stosować :)

    OdpowiedzUsuń