środa, 15 lutego 2017

Jak skutecznie ożywić i odmłodzić włosy?

troska o wlosy zima
Każda kobieta dąży do tego aby jej włosy były zdrowe, piękne i zadbane. Zima to bardzo surowy okres dla włosów – przez kilka miesięcy narażone są na mrozy, zmiany temperatury i noszenie czapek. Dlatego właśnie wiosna to idealny czas na wszelkiego rodzaju kuracje, które poprawią ich kondycję i wygląd.

Kosmetyki, które odżywią włosy

Sklepowe półki uginają się pod ilością kosmetyków, odżywek i szamponów, które mają za zadanie poprawić kondycję włosów we wszystkich możliwych wariantach. Miałam okazję przetestować praktycznie wszystkie możliwe dostępne środki i mój werdykt może być tylko jeden – używajcie maseczek do włosów (osobiście używam maseczki do włosów Biovax, najskuteczniejszej regeneruje i wzmacnia włosy). Jednak sam zakup maseczki to nie wszystko, kluczem do sukcesu jest odpowiednie stosowanie, które wzmocni włosy i nada im nowego blasku po zimie.
Co warto wiedzieć przed? Wybierając maskę należy kierować się potrzebami włosów oraz dokładnie przeczytać instrukcję. Źle stosowana maska w najgorszym wypadku może zaszkodzić włosom, a w najlepszym – nie przynieść żadnych rezultatów.

Jak używać maski do włosów?

1.       Najpierw umyj włosy – najlepszym sposobem na to aby maska skutecznie zadziałała na włosy jest nałożenie jej na umyte wcześniej włosy szamponem zasadowym. Uzasadnienie tej teorii jest bardzo proste – po umyciu, łuski włosów są otwarte. Dzięki temu możliwe jest wnikanie składników w głąb włosa. Co więcej jeśli kolejność była by odwrotna, wszystkie składniki, które zawarte są w masce – mogłyby być wymyte przez szampon.

2.       Nie nakładaj maski na mokre włosy – przed nałożeniem maski należy włosy lekko osuszyć ręcznikiem. Nałożenie ich na mokre, ociekające wodą włosy nic nam nie da. Po prostu maska spłynie razem z wodą i nie wchłonie się w głąb nasady włosa.  Włosy powinny być zwilżone, ciepłą wodą – która rozchyla łuski włosa, zaś po kuracji należy zmyć maskę zimną wodą, która je zamknie.

3.       Maskę należy nałożyć na 20 – 30 min, chociaż raz w tygodniu - nie należy iść spać z maską na głowie. Taki zabieg może osłabić włosy. Co więcej maskę należy stosować minimum raz w tygodniu, jeśli chcemy osiągnąć zamierzone efekty. Stosowanie maski rzadziej, może spowodować, że nie dostarczymy włosom dostatecznej ilości składników odżywczych i tak naprawdę – nic nam to nie da.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz