wtorek, 9 maja 2017

Jak skutecznie oczyścić skórę twarzy?

jak oczyscic skore twarzy
Delikatna i wrażliwa skóra twarzy wymaga odpowiedniego oczyszczania. Na pewno nie nadaje się do tego mydło, które mocno wysusza i wywołuje podrażnienia. Skórę twarzy najlepiej myć samą wodą, specjalnym żelem do mycia twarzy, płynem micelarnym lub mleczkiem do demakijażu. Cerę należy oczyszczać codziennie – największą szkodą dla skóry twarzy jest pozostawienie na noc makijażu. Jak skutecznie oczyszczać skórę twarzy?

Jakie są najważniejsze zasady oczyszczania cery?

Jednym z najczęściej popełnianych błędów jest niezmywanie makijażu na noc. Skóra musi być czyszczona, aby móc prawidłowo funkcjonować. W nocy zachodzi najwięcej procesów naprawczych, dlatego tak ważne jest dokładne oczyszczenie skóry. Zarówno puder, jak i podkład skutecznie zatykają pory, co może doprowadzić do powstawania zaskórników. Pierwszą zasadą jest więc dokładne zmywanie makijażu przed snem.
Makijaż należy usuwać nie tylko przed nocnym spoczynkiem, ale również przed wysiłkiem fizycznym. Planując intensywne ćwiczenia, należy koniecznie zmyć makijaż, ponieważ wysiłek fizyczny wzmaga produkcję łoju. W efekcie dochodzi do zatkania porów i powstania zaskórników, a nawet pryszczy.
Do oczyszczania twarzy należy stosować wyłącznie delikatne kosmetyki. Najlepiej wybierać produkty, których skład nie zawiera całej listy Mendelejewa. Zdecydowanie najlepsze dla każdej cery są płyny lub żele z micelami, a także delikatne, naturalne mydła. Co ważne, skóry nie wolno szorować! Do oczyszczania wystarczą palce, którymi należy delikatnie pocierać skórę.
Kolejną ważną zasadą jest to, by stosować wyłącznie letnią wodę. Skóra twarzy nie lubi wody zbyt zimnej ani zbyt ciepłej, ponieważ ją podrażnia. Po zastosowaniu kosmetyków, należy zawsze spłukać twarz letnią wodą przynajmniej 15 razy. Wydaje się, że jest to sporo, ale wszelkie pozostałości środków oczyszczających mogą nie tylko podrażnić skórę, ale także mocno ją przesuszyć. Myjąc twarz nie można zapomnieć o szyi i podbródku.

Jakie kosmetyki oczyszczające stosować?

Do oczyszczania cery przydadzą się odpowiednie kosmetyki. Na pewno należy unikać zwykłego mydła, które może podrażniać i wysuszać skórę. W przypadku cery suchej znacznie lepiej sprawdzają się kremy i mleczka oczyszczające, które skutecznie usuwają nawet wodoodporny makijaż. Nie są one polecane do cery tłustej, ponieważ mogą pozostawiać tłuste resztki.
Cerę tłustą najłatwiej można oczyścić specjalnym tonikiem lub płynem micelarnym. Skórę łojotokową należy dodatkowo oczyszczać za pomocą peelingów. Ścierają one martwy naskórek, dzięki czemu ograniczają wydzielanie łoju. Zabiegi można wykonywać 2-3 razy w tygodniu, unikając przy tym okolic oczu. Peelingi nie są polecane do cery suchej i wrażliwej, którą mogą podrażnić.

Kolejnym kosmetykiem bardzo przydatnym do oczyszczania twarzy jest maseczka. Wybór maseczek jest naprawdę duży, więc bez problemu można dobrać kosmetyk idealnie dopasowany do rodzaju skóry. Maseczki warto stosować 2-3 razy w tygodniu, bo ich efekty są krótkotrwałe. Kosmetyki do cery tłustej doskonale ją oczyszczają i matują, a do cery suchej nawilżają i odżywiają. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz