wtorek, 7 października 2014

Stosowanie olejku arganowego

Olejek arganowy to nie tylko skuteczny balsam, może też dać skórze młodzieńczy blask i zmniejsza widoczność zmarszczek. Jego działanie przeciwutleniające sprawia, że olej arganowy to idealny produkt przeciw starzeniu się skóry. To przywraca elastyczność i pozostawia uczucie skóry miękkiej.

Najlepsze jest zastosowanie olejku arganowego do masażu - kilka kropli do twarzy i szyi przed snem. To działa jako balsam i krem przeciw starzeniu w jednym.


Częste choroby skóry

Ludzie cierpiący na suchość skóry lub choroby skóry, takie jak egzema, mogą z powodzeniem korzystać z olejku arganowego. Witamina E i kwasy tłuszczowe w oleju arganowego są doskonałe do naprawy uszkodzonej skóry i zapewniają jej składniki odżywcze, które uniemożliwiają dalsze wysuszenie i podrażnienie. Olej arganowy zawiera również składniki, które działają kojąco na skórę. Stosując niewielką ilość oleju bezpośrednio na chorą skórę i delikatnie masując przyniesie ulgę oraz przyspieszy proces gojenia.

1 komentarz:

  1. Olejek arganowy ze względu na swoje unikalne właściwości znakomicie działa na naszą skórę. Aplikowanie zewnętrzne daje naprawdę znakomite rezultaty.

    Jeżeli chodzi natomiast o odpowiednie nawyki żywieniowe, warto posiłkować się opiniami i poradami ekspertów dotyczącymi wpływu diety na naszą cerę: http://tolpa.pl/porady/twarz/dieta-a-skora-sucha.

    OdpowiedzUsuń